Članovi Saveta zelene gradnje, u zajedničkom poduhvatu za uspostavljanje održive gradnje u Srbiji, u saradnji sa Savetom, 28. i 29. juna u Beogradu organizuju dvodnevno predstavljanje održivih građevinskih materijala i sistema gradnje koji su dostupni na srpskom tržištu.

Predstavnici osam firmi članova Saveta govoriće o održivosti materijala i uticajima pojedinih proizvoda i sistema gradnje tokom celog njihovog životnog veka (LCA), ali i o posebno aktuelnoj temi koja se tiče usklađenosti materijala i sistema sa kriterijumima standarda zelene gradnje, naročito LEED sistemom koji je zastupljen i na nekoliko najvećih projekata koji se trenutno realizuju u Srbiji.

Prvog dana, pod nazivom “Uticaj materijala na životnu sredinu“, svoja rešenja predstaviće još četiri kompanije iz Srbije koja nude održive materijale za gradnju i završne radove u građevinarstvu.

 

Drugi dan naslovljen je “Održivi omotač zgrade“, i na njemu će tri kompanije govoriti o trajnim rešenjima za krovove i gradnju zgrada koja su u ponudi i na domaćem tržištu, ali će takođe biti reči o opštim temama vezanim za održivost u građevinarstvu.

Na kraju oba dana predviđena je diskusija o problemima i rešenjima koja su predstavljena tokom predavanja, potencijali za dalji razvoj tržišta i pozicioniranje Srbije kao istaknutog tržišta odživih građevinskih materijala u regionu.

Broj mesta ograničen, a Prijave za prvi, drugi ili oba dana možete preuzeti ovde.

1. DAN – 28. jun – UTICAJ MATERIJALA NA ODRŽIVU GRADNJU

9:30 – 10:00 – DOLAZAK I REGISTRACIJA
10:00 – 10:55 – KNAUF INSULATION – LCA and measuring up to sustainability, Anđelina Kuzmanović
11:00 – 11:55 – SIMPROLIT – Simprolit, sistem ekološke gradnje, Milan Dević
12:30 – 13:25 – ARMSTRONG – Spušteni plafoni u zelenoj gradnji, Tomaš Zore
13:40 – 14:10 – LAFARGE – Građevinski materijali u održivom sistemu gradnje, Slobodan Zorić
14:25 – 15:10 – RIGIPS – Ušteda energije, zaštita okoline i zdravo stanovanje, Aleksandar Grujić
15:20 – 16:00 – PANEL DISKUSIJA, PREDAVAČI I PUBLIKA

2. DAN – 29. jun – ODRŽIVI OMOTAČ ZGRADE

9:30 – 10:00 – DOLAZAK I REGISTRACIJA
10:00 – 10:55 – FIRESTONE / I deo – Design roof, respect the environment, Pascal Meirsschaert
11:00 – 11:55 – FIRESTONE / II deo
12:30 – 13:25 – FIRESTONE / III deo
13:40 – 14:10 – SIKA – DOPRINOS MATERIJALA I SISTEMA U OSVAJANJU LEED POENA, Nenad Stamenković
14:25 – 15:10 – XELLA SRBIJA – YTONG – Savremeni materijal za EE gradnju, Dušan Đerić
15:20 – 16:00 – PANEL DISKUSIJA, PREDAVAČI I PUBLIKA.