Pristiglo je 142 rada, a nagrade su dodeljene u 12 kategorija; Foto: Mladen Jovanović
Saloni, Urbanizam

Nagrađeni radovi na jubilarnom 30. Salonu urbanizma u Nišu

Velika nagrada Salona dodeljena je Javnom preduzeću Zavod za urbanizam Niš. Pogledajte ko je još osvojio nagrade.

Ovogodišnji, jubilarni 30. međunarodni Salon urbanizma bio je otvoren do 13. novembra u Oficirskom domu u Nišu, ali će delovi postavke biti naknadno predstavljeni i u nekoliko gradova Srbije.

Salon urbanizma je tradicionalna godišnja manifestacija Udruženja urbanista Srbije koja predstavlja smotru najznačajnijih, aktuelnih ostvarenja u oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, urbanističkog projektovanja i realizacija.

Žiri je imao zadatak da od 142 pristigla rada izabere najbolje projekte u 12 kategorija.

Žiri u sastavu mr Miroljub Stanković, Snežana Dimitrijević, Mirijana Marinković Gabarić, Dragana Mijatović i Prof. dr Svetislav G. Popović je od ukupno 142 rada koji su stigli na konkurs dodelio prvu, drugu i treću nagradu i priznanja u ukupno 12 kategorija.

Velika nagrada 30. međunarodnog Salona urbanizma prema obrazloženju žirija, za tridesetogodišnju istrajnost u organizaciji Salona i izuzetan doprinos i sveobuhvatnost u urbanističkom planiranju Srbije dodeljena je Javnom preduzeću Zavod za urbanizam Niš.

Jubilarni 30. međunarodni Salon urbanizma održan je u Oficirskom domu u Nišu; Foto: Mladen Jovanović

Pobednici po kategorijama

Regionalni prostorni planovi i prostorni planovi područja posebne namene

PROSTORNI PLAN PODRUČJA POSEBNE NAMENE KORIDORA AUTOPUTA BEOGRAD-ZRENjANIN-NOVI SAD

  • Dragana Dunčić, dipl.pr.planer., Vladimir Pihler, dipl.inž.arh., Zoran Kordić, dipl. inž.saob., JP Zavod za urbanizam Vojvodine

Prostorni planovi gradova i opština

PROSTORNI PLAN OPŠTINE VELIKO GRADIŠTE

  • Rukovodioci izrade plana: prof. dr Velimir Šećerov i Vladislava Živanović Ristović Članovi radnog tima: prof. dr Dejan Filipović, prof. dr Bogdan Lukić, msr Đorđe Lukić, prof. dr Danica Šantić, msr Branko Protić, Miloš Milutinović, Milica Ristović, Stefan Hadži Arsenović, msr Milica Milenković, msr Milan Radović, Univerzitet u Beogradu – Geografski fakultet

Generalni urbanistički planovi i Planovi generalne regulacije

PLAN GENERALNE REGULACIJE RUME

  • Milka Pavlović, dipl.inž.odgovorni urbanista , Tanja Kovačević, dia-master, Biljana Milutinović, dipl. Arh, Petar Đuričić, dipl.inž.elektr., Marija Zec, dis-master,
  • Javno preduzeće za urbanističko planiranje, upravljanje putevima i izgradnju Ruma

Planovi detaljne regulacije

Ravnopravna prva nagrada: PLAN DETALjNE REGULACIJE „ŽELEZNIČKA PRUGA SOBOVICA-LUŽNICE –KRAK BATOČINA“ U KRAGUJEVCU

  • dipl.inž.saob. Milun Milićević, dipl.inž.arh. Mirjana Ćirić, Javno preduzeće Urbanizam – Kragujevac

Ravnopravna prva nagrada: PLAN DETALjNE REGULACIJE LUKE U BOGOJEVU

  • Zoran Kordić, dipl.inž.saob. i Branislava Toprek, dipl.inž.arh. i stručni tim: Dalibor Jurica, dipl.inž.geodez., Branko Milovanović, dipl.inž.melio., Zorica Sanader, dipl.inž.elekt., Milan Žižić, dipl.inž.maš., NatašaMedić,mast.inž.pejz.arh.,TanjaTopo,mast.inž.zašt.živ.sred., Radovanka Škrbić, dipl.inž.arh., Teodora Tomin Rutar, dipl.prav.,  Dejan Ilić, građ.tehn. i Đorđe Kljaić, geod.tehn., JP Zavod za urbanizam Vojvodine, Novi Sad

Urbanistički projekti i realizacije

Ravnopravna prva nagrada: URBANISTIČKI PROJEKAT ZA REKONSTRUKCIJU TRGA VOJVODE RADOMIRA PUTNIKA I DELA PEŠAČKE ZONE U KRAGUJEVCU

Vesna Jovanović Milošević, dipl.inž.arh., Mila Brajković, master inž.arh., Bojan Rajić, master inž.geod., Nikola Timotijević, dipl.inž.elek., Marko Nikolić, dipl.inž.maš., Tijana Marković,mast.inž.zašt.živ.sred., Svetlana Dragojlović, građ.tehn., JP „Urbanizam“ Kragujevac

Ravnopravna prva nagrada: UP ZA IZGRADNJU SPORTSKO REKREATIVNOG KOMPLEKSA AQUA PARK NA LOKACIJI LOZNI KALEM U NIŠKOJ BANJI

Aleksandra V. Milošević, dia i stručni tim JP Zavod za urbanizam Niš

Konkursi

KONKURS ZA IDEJNO URBANISTIČKO – ARHITEKTONSKO REŠENjE UREĐENjA KORITA I OBALA REKE MORAČE U PODGORICI

  • dr Verica Krstić, dipl.inž.arh., Katarina Vasiljević, m.arh, Matija Bulajić, m.arh, Marko Dedić, m.arh, David Radović, m.arh

Istraživanja, studije i projekti iz oblasti prostornog i urbanističkog planiranja

ATLAS TIPOVA PREDELA BEOGRADA

  • dr Nevena Vasiljević, vanr. prof. – rukovodilac projekta; dr Boris Radić, vanr. prof.; Anja Matić, mast. inž. pejz. arh.; Emilija Medojević, mast. inž. pejz. arh.; dr Suzana Gavrilović, asistent; mr Andreja Tutundžić, sarad. u vis. Obrazovanju; Momir Krč mast. inž. pejz. arh.; dr Dragana Ćorović, vanr. prof.; dr Nevenka Galečić, docent; Sandra Mitrović, mast. inž. pejz. arh.; Dejana Pešikan, dipl. inž.pejz. arh.; Sofija Mićić, dipl. inž.pejz. arh.; Isidora Elčić, dipl. inž. pejz. arh., Šumarski fakultet, Univerzitet u Beogradu, Odsek za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu, Katedra za planiranje i projektovanje u Pejzažnoj arhitekturi / Grad Beograd Sekretarijat za zaštitu životne sredine

Istraživanja, studije i projekti iz oblasti zaštite prirode

LOKALNI PLAN UPRAVLjANjA OTPADOM GRADA BEOGRADA

  • Rukovodioci izrade plana: prof.dr Marina Ilić, prof.dr Dejan Filipović, Članovi radnog tima: prof. dr Aleksandar Jovović, prof. dr Goran Vujić, doc. dr Bojan Batinić, mr Dragoslav Grujić, Bojana Katuševski Ivanović, msr Ivan Petrović, msr Branko Protić, msr Mladen Šoškić, Univerzitet u Beograd

Digitalne tehnike, dizajn i produkcija u urbanizmu i arhitekturi

INTERAKTIVNA INTERVENCIJA U VIZUELIZACIJI FASADA NOVOG SADA KORIŠĆENjEM Web3D TEHNOLOGIJE (sa Bar kodom)

  • Jelena Kićanović, Vesna Stojaković, Bojan Tepavčević, Marko Jovanović, Marko Lazić, Marko Vučić, Miloš Obradović i studenti na predmetu Arhitektonske reprezentacije 3 školske 2017/18., Fakultet tehničkih nauka, Univerzitet u Novom Sadu

Publikacije

Ravnopravna prva nagrada: OBLIKOVANJE JAVNIH GRADSKIH PROSTORA

  • dr. Aleksandra M. Đukić, Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet

Ravnopravna prva nagrada: URBANI PEJZAŽ: ISTRAŽIVANjE I RAZUMEVANjE

  • dr Dragana Ćorović, Šumarski fakultet, Departman za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu

Neostvareni urbanistički snovi

DETALjNI URBANISTIČKI PLAN ZA GRADSKU ČETVRT SSZ 02 BLOK 04, OPŠTINA KARPOŠ-SKOPLjE

  • diplomirani inženjer arhitekta Silvana Vanovska, ČIP GROUP DOOEL Skopje, Republika Severna Makedonija

Studentski radovi

Ravnopravna prva nagrada: URBANISTIČKO REŠENjE DELA NOVOG SADA-RADNA ZONA SEVER 3

  • student: Milica Simovski, mentori: Dr Darko Reba d.i.a. Olivera Marković d.i.a. master, Univerzitet u Novom Sadu – Fakultet tehničkih nauka, Departman za arhitekturu i urbanizam.

Ravnopravna prva nagrada:

IDEJNO URBANISTIČKO-ARHITEKTONSKO REŠENjE LOKACIJE U GRADSKOJ OPŠTINI PANTELEJ

  • studenti: Jana Đorđević, Anastasija Vučković, Uroš Cvetanović, Veronika Rančić; mentori: Red. prof. dr Ljiljana Vasilevska, Red. prof. dr Petar Mitković, Docent dr Ivana Bogdanović Protić, Asistent dipl. inž. arh. Jelena Đekić, Asistent mast. inž. Magdalena Vasilevska; Univerzitet u Nišu – Građevinsko-arhitektonski fakultet .

Pokrovitelji Salona

Pokrovitelji Salona su Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja infrastrukture i Grad Niš. Održavanje Salona pomogla je Inženjerska komora Srbije, a u realizaciji Salona pored Udruženja urbanista zaduženi su JP Zavod za urbanizam Niš, Društvo urbanista Niša i Grad Niš.

Kad ste već ovde…

Srodni tekstovi

PRIJAVI SE NA NEWSLETTER

Najnovije vesti s našeg portala svakog petka u vašem sandučetu.

Ostavite odgovor

Obavezna polja *